BİREBİR EĞİTMENLE KİŞİYE ÖZEL REFORMER ALETLİ PİLATES DERSLERİ

TAMAMEN SANA ÖZEL PROGRAMLAR İLE BEDENİNİ BAŞTAN İNŞAA ET

Özel derslerde ilk olarak kişinin komple vücut analizi yapılarak, kişinin kendinde hedeflediği sonuçlar göz önüne alınarak kendi vücut formunun en ideal seviyesine ulaşmak amaçlanır.Birebir olarak yapılan derslerde eğitmenin kişiyi ders boyunca gözlemlemesi kişinin hareketleri tam ve doğru formda yaparak tüm hareketlerden yüzde yüz verim almasına olanak sağlar.

Reformer aleti kişinin vücut yapısı,(bazı kasların kısalığı ve esnek olmayışı gibi) boy ve benzeri faktörler göz önüne alınarak kişiye göre ayarlanmaya elverişli şekilde tasarlanmıştır. Bu durumda pek çok farklı vücut yapısında insanla doğru ve kişiye özel aletli pilates reformer dersleri yapılabilmektedir.

Alet üzerinde egzersiz yaparken, amaç güç kazanmak, vücudu kendi sınırları içinde doğru şekilde esnetmek, denge merkezini, postür bozukluklarını düzeltmek ve tüm bunlar esnasında doğru nefes, doğru tempo, odaklanma ve akıcı hareket ilkelerine sadık kalmaktır. Derslerde dengeli bir bütünlük olmalıdır; çünkü amaç sadece belirli kas gruplarını şişirmek ya da büyütmek değil, esnetip uzatarak kuvvetlendirmektir.

Ücretsiz deneme derslerine herkesi davet ediyoruz.
formda-kalinegzersiz-2